Як зробити наливну підлогу своїми руками

Використання наливних підлог в будівництві дозволяє значно скоротити час і ресурси, на відміну від застарілих методів. За допомогою специфічного складу даного матеріалу будь-який майстер здатний створити рівну і міцну поверхню, в якій будуть відсутні будь-які шви.

Завдяки особливій технології виготовлення наливних підлог навіть початківець будівельник або людина без спеціальної освіти впорається з цим завданням. Потрібно лише точно дотримуватися всіх етапів заливки та звертати увагу на нюанси цього процесу.

Види дизайну наливних підлог

Перш ніж приступити до проектування інтер’єру, слід вибрати певний стиль і забарвлення підлоги. Як тільки стало доступно і вигідно створювати наливну підлогу своїми руками, майстри використовували лише однотонні кольори, в яких переважали сірі або кремові відтінки. Згодом дизайнери інтер’єру підключили до цього процесу свою фантазію, завдяки чому в багатьох будинках і квартирах створюється наливна підлога в Рівному своїми руками з малюнком.

Однак це була не межа, тому що через кілька років будівельники здивували новою технологією наливних підлог, яка дозволяє зробити 3D підлогу своїми руками. Даний ефект створить ілюзію того, що під вашими ногами знаходиться реальне дно океану, зелене поле, галька або будь-який інший дизайн. Гості будинку або квартири з таким незвичайним підлогою не залишать господарів приміщення без здивованих поглядів і компліментів.

Як правильно вибрати товщину наливної підлоги

Однією з основних і важливих цілей будівельника є визначення того, якою буде товщина наливної підлоги. Для цього необхідно визначити найвищу і найнижчу точку підлоги. Якщо ви використовуєте швидкотвердіючий або базовий матеріал, потрібно додати як мінімум 5 мм до раніше отриманого результату. Після цього починається розмітка проведених замірів на стінах за допомогою лазерного нівеліра. Також замість розмітки можна виставити спеціальні маяки.

Часто буває так, що серед будівельних інструментів може і не виявитися нівеліра або маяків. У такому випадку можна скористатися більш простим способом:

  • встановити в потрібні точки саморізи на ту висоту, де проходить рівень заливки;
  • потім необхідно вкрутити кутові репери на довжині 10 або 15 см від стін;
  • далі репери встановлюються по осі, яка проходить посередині приміщення при дотриманні інтервалу 1 метр між рядами маячків.

Кінцевий горизонт майбутньої підлоги повинен розташовуватися над самою верхньою точкою на висоті 0,3 або 0,5 см. Також тут потрібно враховувати можливу усадку матеріалу через тривалий час використання. При роботі з фінішними тонкошаровими вирівнювачами, як правило, товщину шару потрібно виводити індивідуально.

Для рівної, але досить шорсткої бази фахівці рекомендують створювати пласт товщиною 1-2 мм. У разі, якщо були помічені несуттєві перепади до 20 мм, потрібно виділити найвищу точку і підняти підлогу на її рівень. На даному етапі можна не турбуватися про можливу усадку і не робити запас. Це пов’язано з тим, що фінішні суміші не відносяться до усадочних.

Етапи заливки підлоги

Заздалегідь потрібно попросити допомогу мінімум у двох осіб і розподілити обов’язки: перший готує суміш, другий скоює саму заливку, а третій рівномірно розподіляє масу праскою або шпателем. Далі необхідно дотримуватися наступну послідовність дій:

  • установка обмежувача в отворі для дверей;
  • заливка маси смугами, ширина яких не повинна перевищувати 50 см, при цьому перша смуга знаходиться біля стіни навпроти входу;
  • по черзі заливаємо наступні смуги, розподіляючи їх праскою або шпателем;
  • залитий шар повинен оброблений аераційним валиком, який знищує бульбашки повітря (під час обробки потрібно надіти краскоступи – взуття з шипами на підошві);
  • накриваємо поверхню поліетиленом і чекаємо покладене для самовирівнювання час, яке вказується виробником маси.

Зробити наливну підлогу своїми руками нескладно, головне чітко дотримуватися інструкції і не відхилятися від прийнятих норм в будівництві. Проте, якщо Ви не впевнені в своїх силах то краще замовити наливну підлогу в Луцьку.

Вам може сподобатись

Как рассчитать квадратные метры наливного пола

И строительные, и ремонтные работы немыслимы без предварительных расчетов. Чтобы знать, какое количество материалов может понадобиться, мастерам приходится учитывать, сколько […]

Что такое наливной пол

Если вы не строитель, но собрались делать ремонт, то все равно будете стремиться разобраться в профессиональных терминах, чтобы иметь возможность […]

Как делать наливной пол: тонкости и особенности

Рынок строительных материалов постоянно развивается, делая возможность проведения ремонта легче и быстрее. Одним из самых популярных решений является наливной пол […]