Як розрахувати квадратні метри наливної підлоги

І будівельні, і ремонтні роботи немислимі без попередніх розрахунків. Щоб знати, яка кількість матеріалів може знадобитися, майстрам доводиться враховувати, скільки квадратних метрів займає кожна кімната, а крім того, обчислити розміри стін, стелі і розрахувати квадратні метри підлоги. Як це зробити правильно, ми і розповімо далі в статті.

Які розрахунки знадобляться для визначення площі підлоги

Тільки не спитайте площу підлоги з його периметром. Якщо згадати уроки математики і представити для наочності підлогу як прямокутник, то периметр – це результат додавання довжини всіх сторін цієї фігури. Це число вам знадобиться для покупки плінтусів. А щоб провести розрахунок заливки підлоги, доведеться з’ясувати його площу, тобто помножити довжину (А) на ширину (В):

S = А x В.

Важливо при цьому знімати мірки уздовж однієї лінії. Рулетку при цьому краще класти на підлогу, тому що стіни в кімнаті можуть бути викривлені. А якщо уздовж них стоїть важкі меблі, то виміри зазвичай виробляють паралельно стінам. Головною умовою в цьому випадку є необхідність стежити за тим, щоб стрічка була витягнута рівно.

На що треба звернути увагу при вимірі площі підлоги

 1. З’ясовуючи витрати наливної підлоги на 1 квадратний метр, потрібно при розрахунку обов’язково враховувати товщину стяжки.
 2. Кількість придбаної суміші знаходиться і в прямій залежності від того, яка щільність вказана на мішках з нею.
 3. Важливо, щоб вся товщина шару була вилита відразу – в один прийом, а не в декілька заходів. Так як, в цьому випадку з’являються напливи і нерівності, через що є ризик відшарування. А якщо ж подібне вже зроблено, то поверхню першого шару стяжки потрібно буде готувати до заливання так само, як підготовляли перед цим і основу.

Витрати наливної підлоги на м²

Зауважте, що якщо при множенні вийшла нерівна цифра, то число округляється в більшу сторону. Так, якщо в результаті у вас вийшло 20,357 м², то ви повинні округлити значення до 20,5 м².

Щоб правильно розрахувати наливну підлогу, ви повинні будете визначити наступне:

 • S – площа статі;
 • H – товщину шару, що укладається;
 • P – щільність придбаної суміші.

Останній параметр зазвичай вказується на упаковці.

Формула, за якою можна розрахувати витрати суміші для наливної підлоги, виглядає так:

Витрата = S х Н х Р

А якщо потім розділити результат на вагу однієї упаковки, то ви дізнаєтеся, скільки їх знадобиться вам для заливки підлоги.

Потрібно сказати, що в панельних будинках основа підлоги іноді має нахил. Це теж необхідно враховувати. Вам доведеться проводити розрахунок так:

Р = (S х Н + (S x h) / 2) х Р

У цій формулі h – це розмір перепаду в висоті підстави.

Від чого ще залежить розхід наливної підлоги

На розхід наливної підлоги впливає і те, як він повинен в результаті виглядати, оскільки від цього буде залежати і вживаний матеріал. Наприклад, для підлоги «під мармур» вам достатньо буде придбати два види суміші, тому що ця підлога має лише 2 шари, а 3D-конструкція вимагає від 5 до 7 шарів.

Але на кількість може вплинути і інше:

 1. Частина суміші буде обов’язково використана в якості грунтовки, щоб забезпечити максимальне зчеплення між шарами покриття. Тому потрібно враховувати, що на кожні 4 м підлоги додатково витрачається приблизно 1 кг суміші.
 2. Наскільки рівна основа в приміщенні. Наприклад, при перепаді в 4 мм вже потрібно робити ще 3 додаткових шари.
 3. Наявність пористості. Це теж вимагає додаткового шару.
 4. Наявність тріщин, вибоїн і т.п.
 5. Вимога до зовнішнього вигляду. Так, «дзеркальна» поверхня потребує більшої кількості вихідного матеріалу і, як наслідок, це вплине на загальну вартість.

Чи можна заощадити при створенні наливної підлоги

Говорячи про те, як розрахувати витрати наливної підлоги на квадратний метр, не можна обійти стороною і тему можливості заощадити під час цього процесу.

Існують, наприклад ефективні варіанти для зменшення товщини фінішного шару. При цьому не погіршується ні зовнішній вигляд, ні інші характеристики цього покриття. Йдеться про підстильного прошарку, яка дає можливість помітно зменшити кількість необхідної суміші для фінішного покриття.

Її роблять з полімеру, змішаного з дрібним кварцовим піском, і укладають як основу. Це вирівнює наявні нерівності та до того ж зменшує в результаті витрата суміші на квадратний метр. Якщо Ви не готові виконати наливну підогу самостійно, краще звернутися до професіоналів і замовити наливну підлогу в Києві у нас.

Вам може сподобатись

Как рассчитать квадратные метры наливного пола

И строительные, и ремонтные работы немыслимы без предварительных расчетов. Чтобы знать, какое количество материалов может понадобиться, мастерам приходится учитывать, сколько […]

Что такое наливной пол

Если вы не строитель, но собрались делать ремонт, то все равно будете стремиться разобраться в профессиональных терминах, чтобы иметь возможность […]

Как делать наливной пол: тонкости и особенности

Рынок строительных материалов постоянно развивается, делая возможность проведения ремонта легче и быстрее. Одним из самых популярных решений является наливной пол […]