Ринок будівельних матеріалів постійно розвивається, роблячи можливість проведення ремонту легше і швидше. Одним з найбільш популярних рішень є наливна підлога в Тернополі, яка, завдяки багато компонентного складу, дозволяє в найкоротший термін отримати міцну і ідеально рівну поверхню. Цінною перевагою вважається можливість залити наливні підлоги своїми руками, дотримуючись усіх правил технології.
Різновиди наливних підлог і їх особливості
Даний вид підлог ділиться на кілька основних категорій:
- епоксидні;
- епоксидно-уретанові;
- поліуретанові;
- метілметакрілатние;
- цементно-акрилові;
- полімерні.
Саме останній вид заливки дає можливість зробити 3d підлоги своїми руками, малюнок яких надає поверхні ексклюзивний і гарний зовнішній вигляд.
Популярність наливних підлог пояснюється великою кількістю їх позитивних сторін:
- високими технічними характеристиками – наприклад, хімічної інертністю і водонепроникністю;
- швидкістю монтажу – консистенція дає можливість суміші легко розтікається і згладжується;
- універсальністю – завдяки доступній товщині від 5 до 40 мм, таке покриття здатне не тільки вирівняти підлоги, але і надати поверхні ексклюзивність.
Існують і мінуси:
- складність демонтажних робіт – через високі показники адгезії з бетоном, наливні підлоги в Хмельницькому вкрай складно від’єднати від основи;
- необхідність спеціальних інструментів при заливці приміщень великих площ;
- критичні наслідки в разі найменших порушень технології заливки.
Як правильно вибрати товщину наливної підлоги
Залежно від обраної суміші і її технічних характеристик, буде змінюватися допустима товщина наливної підлоги:
- для чорнового вирівнювання – у складі присутні крупнофракційний пісок і мінеральна крихта фракцією до 2 мм. Максимальна товщина складає не більше 120-150 мм, а консистенція розчину – як густа сметана;
- для попереднього вирівнювання – суміш складається з піску, гіпсу та цементу, з розміром частинок не більше 1,5 мм, а максимальна товщина може досягати 100 мм;
- тонкошарові наливні підлоги – застосовується або в якості самостійного покриття, або для поліпшення поверхні. Залежно від цього, товщина підлоги може варіюватися в межах 1-30 мм.
Технологія заливки
Перш, ніж приступати до заливання підлоги, слід підготувати інструмент:
- пластикову або оцинковану ємність для замісу розчину;
- дриль (з міксерної насадкою);
- раклей;
- лазерний рівень (або нівелір);
- валик голчастий;
- шпатель.
Далі, процес складається з декількох етапів:
- Підготовка підстави – підлога повинна бути чистою, сухою (рівень вологості не більше 2%), дозрілою (вік основи з цементу і піску від 28 днів, з бетону – не менше 3 місяців). Далі, поверхню потрібно відшліфувати і заґрунтувати.
- Заміс розчину – проводиться відповідно до інструкції на упаковці. Суху суміш слід додавати до рідини та ретельно перемішувати.
- Заливка – лазерним рівнем проводяться заміри перепадів, після чого може бути розрахована товщина суміші. Після заливки, поверхня прокочують голчастим валиком, за допомогою чого видаляються бульбашки повітря і ущільнюється суміш. Монтаж основного покриття можна проводити через 7-10 днів.
Процес монтажу 3д підлог
Щоб зробити 3д підлоги в Вінниці своїми руками, в технологію слід внести деякі зміни:
- Процедура підготовки підстави залишається колишньою – поверхня повинна бути чистою, сухою і рівною, а також пройти шліфування або ґрунтовку.
- Декоративний шар – ефект 3D поверхні виходить за допомогою банерної синтетичної тканини. Спочатку на неї наноситься потрібний малюнок, за допомогою лазерного друку, а потім полотно розкладається на підлозі, розгладжується і фіксується на полімерний клей (подальше просушування займає від 1 до 2 днів).
- Заливка – підготовлена заздалегідь суміш (іноді поєднана з затверджувачем), шпателем розподіляється по всій поверхні, після чого обробляється голчастим валиком. Наливна підлога в Чернівцях формується в кілька кроків, кожен шар до 1 мм.
В цілому, зробити наливну підлогу своїми руками – не дуже складне завдання за умови хоча б невеликої вправності. Головне, розібратися у всіх нюансах заздалегідь, врахувати специфіку і грамотно спланувати всі дії.