Що таке наливна підлога

Якщо ви не будівельник, але зібралися робити ремонт, то все одно будете прагнути розібратися в професійних термінах, щоб мати можливість керувати ти як проводяться роботи. Все це відноситься і до поняття «наливна підлога». Що це таке і якими характеристиками він володіє, ми розповімо далі в статті.

Що називають наливною підлогою

Наливна підлога у Львові – це ідеально рівне покриття, яке самостійно вирівнюється і схоже на дотик на керамічну плитку. У нього немає ніяких швів або зазорів, а наносять його наливом.

Є 2 типу наливних підлог:

 1. Використовувані в якості фінішного покриття, яке в підсумку і виявляється покриттям.
 2. Використовувані в якості швидкозастигаючої стяжки, що випускається на гіпсовій або цементній основі для підсумкової укладання на неї паркету, лінолеуму або плитки.

Види наливних підлог

Якість і зносостійкість такої підлоги буде залежати від його складу. Для приміщення вибирають той тип наливної підлоги, який найбільше підходить під експлуатаційні характеристики приміщення. Так, для житла підходить цементно-акрилове, епоксидне або метілметакрілатне покриття.

А в залежності від дизайнерської задумки воно може бути:

 • матовим;
 • глянцевим;
 • декоративним;
 • з 3D-зображенням;
 • підсвічуються.

Призначення різних типів наливної підлоги

Щоб не помилитися у виборі відповідного покриття, потрібно враховувати нюанси експлуатаційних характеристик кожного виду наливної підлоги:

 1. Епоксидне покриття чудово підходить для декоративних цілей, володіє вологостійкістю, пиловідштовхуючими властивостями і при цьому найбільш привабливо з точки зору поєднання ціни та якості.
 2. Поліуретанове покриття дуже довговічне і стійке до перепадів температур, вологи і серйозних навантажень. Його найчастіше використовують в торгових залах, офісах, музеях і інших установах. Для житлових приміщень цей вид наливної підлоги теж підходить, оскільки володіє естетичністю.
 3. Метілметакрілатние покриття має унікальні властивості, завдяки яким його можна встановлювати навіть при низьких температурах. До того ж воно швидко застигає, що дозволяє користуватися ним вже через пару годин.

Переваги та недоліки наливної підлоги

Як і будь-яке інше, що описується покриття має свої плюси і мінуси. Про плюси можна сказати, що наливні підлоги в Дрогобичі це зовні дуже привабливий елемент інтер’єру будь-якого приміщення. А крім того:

 • Вони монолітні.
 • Володіють стійкістю до різних пошкоджень, хімікатів, вологості.
 • За ними легко доглядати.
 • Матеріали, використовувані для виготовлення такого покриття, не запалюються.

Мінуси виглядають так:

 • Такий вид підлоги важко замінити.
 • Матова наливна підлога в Ковелі, і декоративна погано піддаються реставрації.
 • Укладати його краще професіоналові, так як це покриття потребує ідеальному вирівнюванню поверхні і строгому дотриманню послідовності робіт.

Переваги наливної підлоги перед іншими покриттями

Щоб не бути голослівними, можемо порівняти наливну підлогу з конкретними видами покриттів, найчастіше використовуваними в квартирах і будинках:

 • Дуже популярний в квартирах і будинках лінолеум може прослужити вам 20 років, а наливна підлога в Нововолинську – 40. Правда, при бажанні зробити ремонт лінолеум буде легко замінити, в той час як демонтаж наливної підлоги викличе масу проблем, хоча, і міняти таке покриття зазвичай немає потреби.
 • Красивий і дуже затребуваний останнім часом ламінат абсолютно не годиться для кухні або ванної, наприклад. Служить він ще менше, ніж лінолеум, і вимагає спеціального догляду, в той час як наливна підлога володіє абсолютною вологостійкісю і легко миється за допомогою побутової хімії.
 • Зрівнятися по міцності і зносостійкості з наливною підлогою може тільки керамічна плитка. Але у неї є і помітний недолік – шви, в яких часто збирається бруд, розвиваються всілякі бактерії та грибки. Наливна підлога дуже гігієнічна. За нею легко доглядати та домагатися повної чистоти цього покриття.

Як відбувається установка наливної підлоги

Звичайно, краще, якщо вашу наливну підлогу буде створювати досвідчений майстер, так як цей процес вимагає дотримання суворої технології:

 1. Майстер спочатку готує підставу. Він цементом заливає всі вибоїни, а опуклості збиває молотом. Потім старанно очищає простір від сміття.
 2. Наносить 2 шари з грунтовки, щоб поліпшити зчеплення.
 3. Без бульбашок, рівно наливає базове покриття.
 4. Тепер настає час дизайнерських рішень: на основу наклеюють банерну тканину з обраним малюнком, якщо, наприклад, передбачається 3Д-підлога, і заливають все прозорим шаром.
 5. На цьому етапі заливають фінішний склад і ретельно його вирівнюють.
 6. Поверхню наливної підлоги покривають лаком.

Тепер ваш підлога готова, і всі хто побачили її не залишаться байдужими!

Вам може сподобатись

Как рассчитать квадратные метры наливного пола

И строительные, и ремонтные работы немыслимы без предварительных расчетов. Чтобы знать, какое количество материалов может понадобиться, мастерам приходится учитывать, сколько […]

Что такое наливной пол

Если вы не строитель, но собрались делать ремонт, то все равно будете стремиться разобраться в профессиональных терминах, чтобы иметь возможность […]

Как делать наливной пол: тонкости и особенности

Рынок строительных материалов постоянно развивается, делая возможность проведения ремонта легче и быстрее. Одним из самых популярных решений является наливной пол […]